• Nové

Riesling Hochgewachs 2019, moselské sladké

257,00 Kč
S DPH

Bílé moselské víno z prestižního vinařství Heinrich Basten, 0,75 l.

30 ks
Počet
Skladem

633.2019

Lehké, svěží a ovocné sladké víno. Buket potěší aroma limetky, žluté broskve a stopami exotického ovoce. Skvělá ovocná koncentrace a plnost v ústech, přičemž je vláčná a elegantní. V jádru se setkává zbytková sladkost a svěží kyselinka ryzlinku, což vede k dlouhému ovocnému závěru. HOCHGEWÄCHS - je speciální německé značení pro jakostní Riesling. Toto musí projít zkušební komisí, kde získá známku jakosti 1-5 bodů (5=nejlepší). Tímto krokem to je víno, které tím dostává označení nadprůměrné kvality. Toto víno dosáhlo 5 bodů.

Vyrobeno z hroznů o cukernatosti odpovídající pozdním sběrům.

Veškerá bílá moselská vína, mají vždy více cukru a to i v suchých klasifikacích. Zároveň obsahují i více kyselinek. Díky břidličnému podloží jsou obdařena výraznou chutí minerality, která jim dodává až vzácné skoro slané příchutě. Vždy však cítíte intenzivní ovocné tóny meruněk a dalšího ovoce. Většinou mají nižší obsah alkoholu a ovocem provoněnou šťavnatou kyselinku. Díky tomu působí velmi svěže a proto se dobře popíjejí. Cítíte je ještě dlouho po polknutí.

Při nákupu moselských vín, v jakékoliv kombinaci, od dvaceti kartonů (120 kusů), Vám poskytneme velkoobchodní ceny. Ceník zašleme na požádání na Váš e-mail.

Parametry

Země
Německo
Přívlastek
Jakostní
Objem
0.75 l
Obsah alkoholu (obj.) v %
9.5 %
Cukernatost
sladké
Zbytkový cukr v g/l
22.6
Kyseliny v g/l
7.3
Ročník
2019
Výrobce
Weinhaus Basten GBR, Auf Mertesborn, 568 21 Ellenz-Poltersdorf, Německo
Importér
Land of Wine, s.r.o., Vodárenská 1718/1, 288 02 Nymburk
Distributor
Land of Wine, s.r.o., Vodárenská 1718/1, 288 02 Nymburk
Alergeny
obsahuje oxid siřičitý/siřičitany

16 dalších produktů ve stejné kategorii: